Aktualności

02.11.2018 - 09:26 Autor: Trener

Młodzicy UKS Warrior na medal

Świetny start w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików odnotowali nasi sportowcy. Reprezentacja zgorzeleckiego klubu taekwondo olimpijskiego zdobyła złoty, srebrny i dwa brązowe krążki.

Dwukrotnie na podium uplasowała się Kornelia Mazur. W konkurencji sprawnościowej Kornelia nie dała szans swoim rywalkom i zdobyła złoty medal. W walce finałowej przegrała pojedynek na punkty i zajęła II miejsce.

Daniel Mróz wywalczył dwa brązowe medal, zarówno w dwuboju jak i walkach stanął na trzecim miejscu podium. Warto dodać, że Daniel jako dziesięciolatek był najmłodszym rocznikiem startującym w tej kategorii, pomimo tego dobrze poradził sobie ze starszymi przeciwnikami.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików są najważniejszym startem dla zawodników w wieku 10-11 lat. W minioną sobotę adepci koreańskiej sztuki walki rywalizowali w układach formalnych, dwuboju technicznym oraz walkach. W zmaganiach uczestniczyli sportowcy z województw małopolskiego, śląskiego, opolskiego oraz Dolnego Śląska.

Członkowie stowarzyszenia mogli wystartować w turnieju dzięki środkom PGE GiEK S.A. oraz dotacji Gminy Miejskiej Zgorzelec.