Aktualności

26.09.2018 - 15:41 Autor: Trener

Aktywne dziecko to zdrowe dziecko!

Nic tak nie zapewni dziecku wszechstronnego rozwoju jak treningi taekwondo olimpijskiego. Od września w UKS Warrior Zgorzelec wystartował nowy sezon zajęć. 

Treningi w UKS Warrior są świetną propozycja dla dzieci i młodzieży, które chcą rozpocząć przygodę ze sportem. Zgorzelecki klub wychował wielu mistrzów Polski, zawodników kadry narodowej, a przede wszystkim zdrowych, wysportowanych i zadowolonych ludzi.  

Z natury nasze pociechy mają wrodzoną skłonność do ruchu, lecz nie zawsze dorośli stwarzają warunki, aby to wykorzystać. W grupie dzieci treningi prowadzone są w formie gier i zabaw ruchowych. Obejmują naukę podstaw taekwondo uderzeń, kopnięć oraz bloków. Dzieci w czasie zajęć kształtują ogólną sprawność fizyczną, wzmacniają siłę mięśni posturalnych oraz doskonalą koordynację ruchową. Treningi koreańskiej sztuki walki uczą wytrwałości i dyscypliny, dają radość oraz zwiększają pewności siebie. Zajęcia odbywają się w dwóch sekcjach w Zgorzelcu Szkole Podstawowej nr 5 oraz Szkole Podstawowej nr 2.

Grupa zawodnicza trenuje pięć razy w tygodniu, a zajęcia prowadzone są w kierunku specjalistycznym, związanym z walką sportową i samoobroną. Zawodnicy z sukcesami regularnie startują w turniejach w kraju i Europie.

W klubie trenują również dorośli. Celem tej grupy jest potrzymanie sprawności ogólnej, zwiększenie gibkości oraz dbałość o kondycję fizyczną.

Zajęcia prowadzi Wojciech Pawłowski magister wychowania fizycznego, trener medalistów Mistrzostw Polski, zawodników kadry narodowej oraz Dolnego Śląska. Szczegółowe informacji odnośnie zapisów można uzyskać pod numerem telefonu  515 184 778.