Aktualności

01.02.2018 - 14:22 Autor: Trener

Zawodnik UKS Warrior w Kadrze Polski!

Filip Olszak po raz piąty został powołany do Kadry Narodowej Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego. W 2018 roku młodzieżowiec ze Zgorzelec będzie rywalizował w kategorii -68 kg.

W ubiegłym roku sportowiec z przygranicznego miasta odnotował wiele udanych startów zarówno w kraju jaki i za granicą. Filip w maju wywalczył tytuł Młodzieżowego Mistrza Polski, a w październiku został Mistrzem Polski Seniorów! Jako reprezentant kraju wystartował w Mistrzostwach Europy, gdzie wygrał dwa pojedynki i otarł się o strefę medalową. W zawodach rankingowych World Taekwondo - Croatia Open, Slovenia Open - Filip zajął V miejsca. Z kolei w Pucharach Polski dwukrotnie plasował się na II pozycji. 

Powołanie zawodnika z naszego klubu do kadry narodowej jest ogromnym wyróżnieniem - skomentował trener Wojciech Pawłowski. - Obecnie Filip przebywa na dwutygodniowym zgrupowaniu KN w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Giżycku. W klubie ćwiczy spora grupa utalentowanych zawodników, którzy przy zaangażowaniu oraz intensywnym treningu w niedalekiej przyszłości będą również odnosić tak spektakularne sukcesy.