Aktualności

20.09.2017 - 13:38 Autor: Trener

Zawodnicy UKS Warrior tuż za podium

Jednej wygranej zabrakło Kacprowi Witek do walki o medal podczas Polish Open w Warszawie. Filip Olszak po zwycięstwie w pierwszym pojedynku uległ rozstawionemu, starszemu o pięć lat Serbowi.

Otwarte Mistrzostwa Polski rozegrano w miniony weekend na Torwarze. W turnieju taekwondo olimpijskiego wystartowało ponad 1000 zawodników z 42 krajów.

UKS Warrior Zgorzelec reprezentowali: Filip Olszak, Karol Franczak, Kacper Witek i Jan Frania. Najlepszy start zanotował Kacper, który został sklasyfikowany na piątym miejscu.

Filip w pierwszym pojedynku pokonał reprezentanta Francji. W drugim uległ rozstawionemu i doświadczonemu Serbowi z którym walczył już wcześniej. Tym razem rywalizacja była bardziej wyrównana. Filip prowadził jeszcze w drugiej rundzie, jednak ostatecznie zwyciężył Serb.

Kacper udanie zadebiutował w zawodach tej rangi. Zwyciężył dwa pojedynki. Pierwszy z Grekiem posiadającym stopień mistrzowski 2 dan. W kolejnym wygrał z rówieśnikiem z Czech. Niestety w kolejnej walce dającej awans do strefy medalowej, musiał uznać wyższość kadeta z Hiszpanii.

Dwaj nasi reprezentanci: Karol i Jan nie poradzili sobie ze stresem startowym. Pomimo tego, że nie ustępowali swoim rywalom umiejętnościami, przegrali pierwsze pojedynki i odpadli z dalszych rozgrywek.

Przed moimi wychowankami intensywny początek jesieni. - skomentował trener Wojciech Pawłowski - Na początku października czeka nas start w Hradec Králové, następnie młodzicy wystartują w Międzywojewódzkich Mistrzostwach, a w trzeci weekend czeka nas występ w Pucharze Polski w Nowym Sączu. Na tym nie koniec, w ostatnim tygodniu października odbędą się Mistrzostwa Polski Seniorów. Chciałbym podziękować naszym sponsorom PGE GiEK S.A. oraz Urzędowi Miasta Zgorzelec dzięki którym możliwy był wyjazd na turniej.