Aktualności

28.09.2017 - 14:32 Autor: Trener

Trenuj taekwondo olimpijskie!

Taekwondo to nie tylko sztuka walki, ale również sport olimpijski. Ćwiczenia zapewniają wszechstronny rozwój organizmu. Trwają zapisy do jednego z najlepszych klubów sportowych na Dolnym Śląsku.

O sukcesach młodzików, kadetów, juniorów, czy młodzieżowców UKS Warrior Zgorzelec pisaliśmy już wiele. Wyniki na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej, klasyfikują zgorzelecki klub taekwondo olimpijskiego w ścisłej czołówce Dolnego Ślaska. 

Treningi dostosowane są do potrzeb i możliwościowi danej grupy wiekowej. Zajęcia dla dzieci w wieku 7-11 lat mają charakter ogólnorozwojowym, które wielokrotnie przybierają formę gier i zabaw. Dużą uwagę poświęca się wzmacnianiu mięśni posturalnych mających wpływ na prawidłową sylwetkę dziecka, kształtowaniu koordynacji ruchowej oraz gibkości.

W grupie zawodniczej treningi odbywają się pięć razy w tygodniu i prowadzone są w kierunku specjalistycznym, związanym z walką sportową i samoobroną. Zajęcia taekwondo olimpijskiego kształtują cechy wolicjonalne, zwłaszcza samokontrolę, dyscyplinę, poświęcenie do osiągania założonych celów.

Prowadzona jest również grupa dorosłych mających ochotę rekreacyjnie ćwiczyć taekwondo. W myśl zasady, że najwięcej z treningu wynosi ten, kto się najmocniej spoci.

Zajęcia odbywają się w dwóch lokalizacjach: Szkole Podstawowej nr 2 oraz Szkole Podstawowej nr 5. Szczegóły i informacje odnośnie zapisów można uzyskać pod numerem telefonu 515 184 778.