Aktualności

14.07.2021 - 13:40 Autor: Trener

Trening, zabawa, morze – obóz UKS Warrior

Wakacje to dla większości młodzieży czas odpoczynku, ale nie dla prawdziwych sportowców. Zawodnicy UKS Warrior Zgorzelec intensywnie trenowali oraz aktywnie odpoczywali na zgrupowaniu kondycyjnym.
Jak na obóz sportowy przystało, znaczną część dnia wypełniały treningi, w czasie których kształtowano cechy motoryczne oraz elementy taekwondo olimpijskiego. Młodzi adepci koreańskiej sztuki walki poznawali techniki ręczne, kopnięcia oraz układy formalne. Zawodnicy natomiast doskonalili taktykę walki sportowej.
Uczestnicy obozu pomimo wielu treningów świetnie się bawili. Słoneczna pogoda sprzyjała morskim kąpielom, grom i zabawom na świeżym powietrzu. W takcie wycieczki do Kołobrzegu dużo frajdy sprawiły najmłodszym rejs statkiem, a także zwiedzanie latarni morskiej. Najwięcej emocji dostarczyły zajęcia na poligonie. Obozowicze zmierzyli się ze ścianką wspinaczkową, strzelali z karabinków Tippmann i BT, próbowali sił w żyroskopie, a także pokonywali wojskowy tor przeszkód.
Ostatnim akcentem zgrupowania szkoleniowego był egzamin na stopnie uczniowskie potwierdzający zdobyte umiejętności. Obecnie zawodnicy odpoczywają oraz regenerują siły, a w sierpniu wznowią treningi i rozpoczną przygotowania do sezonu startowego.
Udział członków klubu w obozie sportowym był możliwy dzięki dotacji Urzędu Miasta Zgorzelec.