Aktualności

12.07.2018 - 12:07 Autor: Trener

Trening, słońce i morze - obóz zgorzeleckich taekwondzistów

Wakacje to czas relaksu i odpoczynku, ale nie dla prawdziwych sportowców. Adepci taekwondo olimpijskiego mają już za sobą letnie zgrupowanie szkoleniowe w Pogorzelicy.

Uczestnicy obozu każdego dnia poznawali nowe techniki ręczne oraz nożne, uczyli się układów formalnych. Młodzi zawodnicy przyswajali koreańskie nazwy kopnięć, bloków i uderzeń. W czasie treningów było dużo zabaw i gier ruchowych. Zwieńczeniem obozu był egzamin na stopnie uczniowskie taekwondo, który wszyscy zdali!

W czasie wolnym od zajęć sportowych uczestnicy korzystali z pięknej plaży i morskich kąpieli. W trakcie wycieczki do Niechorza podziwiali widoki z latarni morskiej, zobaczyli wystawę figur woskowych oraz klocków Lego. Zwiedzili również Park Miniatur Latarni Morskich.

Oprócz wycieczki po okolicy nie mogło zabraknąć ogniska z pieczeniem kiełbasek, dyskoteki, konkursów oraz kalamburów. Najwięcej emocji wzbudziła wizyta w parku linowym, gdzie sportowcy pokonywali własne słabości. Wszyscy obozowicze zmęczenie, ale w doskonałych humorach wrócili do domów.

Udział członków stowarzyszenia UKS Warrior w zgrupowaniu był możliwy dzięki subwencji Urzędu Miasta Zgorzelec.