Aktualności

29.12.2015 - 15:05 Autor: Trener

Start najmłodszych taekwondzistów

Dzieci oraz młodzicy z UKS Warrior Zgorzelec trenujący w Szkole Podstawowej nr 5 i Szkole Podstawowej nr 2 w niedzielę 20 grudnia uczestniczyli w gwiazdkowym turnieju taekwondo. Warto też dodać, że Filip Olszak po raz trzeci z rzędu uzyskał tytuł najlepszego zawodnika Dolnego Śląska!
Frekwencja dopisała, w zmaganiach wystartowało ponad 160 adeptów koreańskiej sztuki walki w wieku 6-10 lat z Dolnego Śląska. Zgorzelecki klub reprezentowało dziewiętnaścioro młodych „wojowników”.  Dla większości z nich był to pierwszy star oraz możliwość sprawdzenia swoich umiejętności. Rozegrano konkurencje sprawnościowe, pojedynki na piankowe kije i walki młodzików. Pomimo zaciętej rywalizacji w czasie zawodów panowała znakomita atmosfera, wszystkie dzieci oraz rodzice świetnie się bawili. Uczestnicy otrzymali medale i upominki od Św. Mikołaja. Organizatorem turnieju był bolesławiecki klub LMKS Gladius.
- Chciałbym podziękować rodzicom za dowiezienie dzieci, doping oraz opiekę w  czasie trwania zawodów. Juniorzy i kadeci po krótkiej przerwie świątecznej od poniedziałku  wznawiają treningi. W połowie stycznia klubowicze wystartują w Pucharze Polski - skomentował trener Wojciech Pawłowski.