Aktualności

09.12.2016 - 12:38 Autor: Trener

Srebro i dwa brązowe medale dla UKS Warrior Zgorzelec

Kolejny świetny start w Pucharze Polski odnotowali zawodnicy zgorzeleckiego klubu taekwondo olimpijskiego. Filip Olszak stanął na drugim stopniu podium. Natomiast Maksymilian Gołda oraz Jerzy Frania wywalczyli brązowe medale w turnieju Olsztyn Cup.
Czas leci i nasi medaliści debiutowali w nowych kategoriach wiekowych Filip i Maks wystartowali w młodzieżowcach, a Jurek w kategorii juniora. Filip w drodze do finału wygrał wysoko dwa pojedynki. W walce o pierwsze miejsce w regulaminowym czasie był remis. W rundzie dodatkowej przeciwnik z Warszawy pierwszy zdobył punk, tym samym Filip zajął drugie miejsce. Maksymilian pewnie przeszedł walki eliminacyjne. W półfinale niestety nieznacznie przegrał z przyszłym triumfatorem.
Na najniższym stopniu podium stanął również Jerzy Frania w kategorii -51kg. W walce o finał przegrał z późniejszym złotym medalistą. Dobrze zaprezentował się debiutujący w kadetach brat Jurka - Jan Frania. Wygrał dwa pojedynki eliminacyjne, a w starciu o medal uległ bardziej doświadczonemu zawodnikowi z Poznania.
Pomimo ambitnej postawy Dawid Majocha oraz Kacper Witek znaleźli się poza strefą medalową. Turniej rankingowy Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego rozegrano w pierwszy weekend grudnia w Olsztynie. W rywalizacji uczestniczyło kilkuset zawodników.
Przed zawodnikami świąteczna przerwa, ale nie ma mowy o labie ponieważ już na początku stycznia startujemy w kolejnej edycji Pucharu Polski rozgrywanej w Swarzędzu – skomentował trener Wojciech Pawłowski. - Jestem bardzo zadowolony z moich zawodników, zwłaszcza tych którzy zmienili kategorię wiekową i startują jako najmłodsi w danej grupie. Podium w debiucie potwierdza tylko zaangażowanie na treningach i posiadane umiejętności!