Aktualności

02.03.2018 - 12:29 Autor: Trener

Puchar Świata Slovenia Open

Start zawodników UKS Warrior w słoweńskim Mariborze nie należał do udanych. Sportowcy z przygranicznego miasta tym razem znaleźli się poza strefą medalową.

W turnieju zgorzelecki klubu reprezentowali w kategorii seniora Filip Olszak oraz kadet Jan Frania. Pierwszy pojedynek Filip zdecydowanie wygrał przewagą 12 punktów z reprezentantem Serbii. W kolejnym przez dwie rundy prowadził z doświadczonym zawodnikiem gospodarzy. Niestety w ostatniej rundzie zabrakło koncentracji i lepszy okazał się Słoweniec wygrywając 4 punktami. Natomiast o dużym pechu może mówić Jan, który pierwsze starcie przegrał jednym punktem w ostatnich sekundach. Kadet ze Zgorzelca dwa razy trafił w głowę, lecz punkty nie zostały zaliczone przez system. Cała walka była bardzo wyrównana. W zawodach z powodu złego samopoczucia i gorączki nie wystartował Karol Franczak.

W 10. edycji turnieju taekwondo olimpijskiego Slovenia Open rywalizowało ponad 1000 zawodników z Europy i Azji. Zawody rozegrano w ostatni weekend lutego w hali Tabor na ośmiu matach z użyciem sytemu PSS Dae Do 2 generacji.