Aktualności

17.07.2020 - 08:22 Autor: Trener

Obóz letni zgorzeleckich taekwondzistów

Początek wakacji to czas świetnej zabawy oraz intensywnych treningów sportowców UKS Warrior Zgorzelec. Pomimo pandemii Covid-19 dwutygodniowe zgrupowanie przebiegło zgodnie z planem, oczywiście z zachowaniem środków ostrożności.
Codzienne treningi umożliwiły doskonalenie techniki oraz opanowanie nowych elementów taekwondo olimpijskiego. Młodzi zawodnicy kształtowali cechy motoryczne, poznawali układy formalne i przygotowywali się do egzaminu na stopnie uczniowskie.
Oprócz forsownych treningów nie zabrakło wielu atrakcji. Podczas wycieczki obozowicze poznawali historię i zabytki Kołobrzegu, podziwiali piękne widoki z latarni morskiej, a także płynęli statkiem. Najwięcej emocji i radości sprawiły uczestnikom wizyta w parku linowym, strzelanie z wiatrówki, dyskoteka oraz quizy i konkursy plastyczne.
Ostatnim akcentem zgrupowania był egzamin na stopnie uczniowskie potwierdzający zdobyte umiejętności. Adepci taekwondo zmęczeni, ale w doskonałych humorach wrócili do domów. Obecnie zawodnicy odpoczywają oraz regenerują siły, a w sierpniu wznowią treningi i rozpoczną przygotowania do sezonu startowego.
Udział członków stowarzyszenia w obozie sportowym był możliwy dzięki subwencji Urzędu Miasta Zgorzelec.