Aktualności

14.11.2017 - 15:09 Autor: Trener

Medalowy występ UKS Warrior w Pradze

Trwa świetna passa taekwondzistów zgorzeleckiego klubu UKS Warrior. Podczas Praha Open nasi sportowcy zdobyli dwa złote oraz srebrny medal.

Międzynarodowe zawody odbyły się w pierwszy listopadowy weekend w obiekcie HC Slavia Praha. Klub z przygranicznego miasta reprezentowali: Kacper Witek, Jan Frania, Kacper Kempfert, Julia Słonecka, Igor Niklewicz oraz Igor Rozmus. W turnieju wystartowało ponad 400 zawodników z blisko 40 europejskich klubów.

Na najwyższym stopniu podium stanęli Julia Słonecka oraz Jan Frania, którzy wygrali swoje kategorie wagowe. Kacper Kempfert po trzech zwycięstwach w finale uległ na punkty reprezentantowi gospodarzy, plasując się na drugim miejscu.

Dobry debiut odnotował Igor Rozmus, który wygrał pierwszą walkę. Pomimo ambitnej postawy Kacper oraz Igor ulegli w pierwszych pojedynkach bardziej doświadczonym rywalom.

Bardzo cieszy świetny start w Pradze - komentuje trener Wojciech Pawłowski - W klasyfikacji medalowej pokonaliśmy kluby z większych miast Polski i Europy. Jest to dla mnie dowód na to, że praca jaką wykonujemy w Zgorzelcu przynosi odpowiednie efekty.

Udział w Praha Open był możliwy dzięki środkom PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. oraz Gminy Miejskiej Zgorzelec.