Aktualności

22.03.2019 - 08:34 Autor: Trener

Medalowy start w Bautzen

Pracowity weekend mają za sobą sportowcy UKS Warrior Zgorzelec. Nasz utytułowany senior wystartował Pucharze Świata, a kadeci i młodzieżowiec w 21. Oberlausitz-Cup.
Filip Olszak rywalizował w turnieju rankingowym WT Belgian Open. Zawodnik z przygranicznego miasta wygrał pierwszy pojedynek dużą przewagą na punkty, a w kolejnym starciu doznał bolesnej kontuzji i musiał uznać wyższość reprezentanta Serbii.
Natomiast w stolicy Górnych Łużyc czworo zawodników UKS Warrior konkurowało w dwudziestej pierwszej edycji turnieju Oberlausitz. Po długiej przerwie w zawodach w Bautzen wystartował Maksymilian Gołda, który wywalczył srebro. Kadeci Lena Sztulberg uplasowała się na II miejscu, a debiutujący w walkach Rafał Błażejak i Michał Sikora zdobyli brązowe medale.
Mam nadzieję, że zdobyte doświadczenie zaprocentuje w przyszłości i pozwoli zawodnikom naszego klubu odnosić kolejne sukcesy – skomentował trener Wojciech Pawłowski.
Dzięki środkom Gminy Zgorzelec sportowcy UKS Warrior mogli rywalizować w Pucharze Świata Belgian Open oraz 21. Oberlausitz-Cup.