Aktualności

05.11.2019 - 11:10 Autor: Trener

Medalowe starty zgorzeleckich taekwondzistów

Ostatnie występy zawodników UKS Warrior należą do udanych. W Środzie Wielkopolskiej sportowcy z przygranicznego miasta sześciokrotnie stawali na podium, natomiast w Pradze młodzicy wywalczyli dwa brązowe krążki.
W XVIII edycji Ligi Taekwondo, którą rozegrano 26 października w Środzie Wielkopolskiej dobrze zaprezentowali się młodzicy. Debiutujący Iwo Czerniak zdobył dwa brązowe medale w walce oraz konkurencji sprawnościowej. Po emocjonujących pojedynkach Aleksander Świercz uplasował się na drugim miejscu, a Lena Maruszak zajęła trzecią pozycję. W kategorii masters  wystartował Sławomir Klęczar, który w konkurencjach sprawnościowych zdobył srebrny i brązowy medal. Warto dodać, że Sławek rywalizował z dużo młodszymi zawodnikami, a różnice w wynikach był niewielkie. Klubowicze Daniel Mróz i Bartosz Lubera tym razem znaleźli się poza strefą medalową.
W stolicy Czech dwa brązowe medale wywalczyli nasi młodzicy – Franciszek Lula i Iwo Czerniak. W silnie obsadzonym turnieju Prague Open 2 listopada rywalizowało pond 250 sportowców z Niemiec, Rumunii, Węgier, Czech, Słowacji, Polski oraz dalekiej Kenii.
Jestem bardzo zadowolony z postawy zawodników UKS Warrior Zgorzelec. – skomentował trener Wojciech Pawłowski. Wygrane pojedynki oraz determinacja w przyszłości przełożą się na jeszcze lepsze wyniki. Starty kontrolne pokazały nad czym musimy pracować. Udział w turniejach był możliwy dzięki środkom Gminy Miejskiej Zgorzelec oraz PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S. A.