Aktualności

25.06.2021 - 09:48 Autor: Trener

Mamy brązowy medal Mistrzostw Polski!

Udany start w Mistrzostwach Polski Kadetów odnotował Miłosz Fedorec. Zawodnik UKS Warrior Zgorzelec stanął na najniższym stopniu podium.
Debiutujący w imprezie mistrzowskiej  Miłosz pierwszy pojedynek wygrał wysoko na punkty. W kolejnym musiał jednak uznać wyższość przyszłego mistrza Polski.
W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży po raz pierwszy wystartowali Aleksander Świercz oraz Franciszek Lula. Kadeci z przygranicznego miasta pomimo ambitnej postawy uplasowali się poza strefą medalową. Ostatecznie Franek i Olek zajęli piąte miejsca.
Zakwalifikowanie się i udział w finałach OOM jest już dużym wyróżnieniem, nasze województwo reprezentowało pięcioro kadetów. - skomentował trener Wojciech Pawłowski - Miłosz mimo niewielkiego doświadczenia walczył bez kompleksów. Występ Franciszka i Aleksandra oceniam również pozytywnie, chłopcy wystartowali jako najmłodsi w kategorii wiekowej kadeta. Chciałbym podziękować Urzędowi Miasta Zgorzelec oraz PGE GiEK S.A. za środki, dzięki którym możliwe było przygotowanie oraz udział zawodników klub w Mistrzostwach Polski.
Mistrzostwa zorganizowano w Warszawie w dniach 18-20 czerwca, w OOM rywalizowało 180 najlepszych sportowców z całego kraju wyłonionych w dwóch turniejach eliminacyjnych.