Aktualności

15.07.2019 - 18:08 Autor: Trener

Letni obóz sportowy UKS Warrior Zgorzelec

Intensywne treningi, doskonalenie technik taekwondo oraz świetna zabawa i aktywny wypoczynek to w wielkim skrócie podsumowanie zgrupowania zawodników UKS Warrior Zgorzelec.
W czasie dwutygodniowego obozu młodzi taekwondziści nie mogli się nudzić. Oprócz zajęć ruchowych sportowcy zwiedzili Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu, płynęli statkiem, podziwiali piękne widoki z latarni morskiej oraz zobaczyli wystawę minerałów. Wyśmienita pogoda sprzyjała morskim kąpielom oraz aktywności ruchowej na plaży. Oczywiście nie zabrakło innych atrakcji: dyskoteki, konkursów plastycznych, ogniska czy „Randki w ciemno”. Jednak najwięcej emocji wzbudziła wizyta w parku linowym, gdzie uczestnicy obozu pokonywali własne lęki i słabości.
Doskonała baza treningowa sprzyjała kształtowaniu cech motorycznych oraz pracy nad techniką i taktyką walki sportowej. Adepci koreańskiej sztuki walki poznali układy formalne, które były jednym z elementów egzaminu na stopnie uczniowskie. Obecnie zawodnicy odpoczywają, a w sierpniu wznowią treningi i rozpoczną przygotowania do sezonu startowego.
Udział członków stowarzyszenia UKS Warrior w zgrupowaniu był możliwy dzięki subwencji Urzędu Miasta Zgorzelec.