Aktualności

01.02.2017 - 11:24 Autor: Trener

Kadra Polski dla Zgorzelca!

Maksymilian Gołda i Filip Olszak zostali powołani do Kadry Narodowej Młodzieży Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego.
Dzięki świetnym wynikom uzyskanym w ubiegłym roku, aż dwóch taekwondzistów naszego klubu zostało powołanych do KNM.  Nominację pierwszy raz zdobył Maksymilian, dla Filipa będzie to już czwarte powołanie.
Juniorzy z przygranicznego miasta w 2016 roku wielokrotnie plasowali się w strefie medalowej w kraju jak również za granicą. Maksymilian Gołda wywalczył tytuł Mistrza Polski Juniorów, czterokrotnie stawał również na podium w Pucharach Polski (Wielkopolska Cup - II, Bydgoszcz Cup - III, German Open - V,  Krynica-Zdrój - II, Olsztyn Cup - III). Filip Olszak został wicemistrzem MPJ, ponadto (Wielkopolska Cup - I, Bydgoszcz Cup - III, German Open - V,  Krynica-Zdrój - I, Puchar Świata Ryga - III, Olsztyn Cup - II).
Warto też dodać, że już w najbliższy weekend zawodnicy UKS Warrior Zgorzelec wezmą udział w sparingach z rówieśnikami z Poznania, pod koniec lutego wystartują w Pucharze Świata rozgrywanym w słoweńskim Mariborze, a później w Holandii.