Aktualności

23.09.2015 - 09:40 Autor: Trener

Dołącz do mistrzów taekwondo!

Od września wznowione zostały treningi taekwondo olimpijskiego w UKS Warrior Zgorzelec. Nowi uczestnicy przyjmowani są do dwóch sekcji: w Szkole Podstawowej nr 2 oraz w Szkole Podstawowej nr 5. Treningi w grupie młodszej – dzieci 7-12 lat – mają charakter ogólnorozwojowy z elementami gier i zabaw ruchowych. W czasie zajęć adepci koreańskiej sztuki walki poznają techniki nożne i ręczne. Dzieci uczą się samokontroli i dyscypliny, wzmacniają wiarę w siebie. Dużą uwagę poświęca się kształtowaniu mięśni posturalnych, ćwiczeniom rozwijającym gibkość oraz koordynację ruchową.
W grupie zaawansowanej zajęcia odbywają się pięć razy w tygodniu. Cztery treningi zaplanowano w hali sportowej, gdzie zawodnicy doskonalą elementy walki sportowej oraz samoobronę. W czasie treningu w siłowni juniorzy oraz seniorzy budują siłę ogólną. Członkowie klubu regularnie biorą udział w konsultacjach sparingowych, turniejach i obozach sportowych. Od wielu lat zawodnicy UKS Warrior wielokrotnie stają na podium w imprezach mistrzowskich w Polsce, a także poza granicami kraju.
Zajęcia prowadzi Wojciech Pawłowski magister wychowania fizycznego, trener medalistów Mistrzostw Polski, zawodników kadry narodowej oraz Dolnego Śląska. Szczegółowe informacji odnośnie zapisów można uzyskać pod numerem telefonu  515 184 778.