Aktualności

11.12.2019 - 08:37 Autor: Trener

Brąz w prestiżowym turnieju Olsztyn Cup

Sportowcy UKS Warrior Zgorzelec nie zwalniają tempa. Brązowy medal Pucharu Polski wywalczyła młodziczka Lena Maruszak.
W pierwszy dniu zawodów rywalizowali młodzicy. Po emocjonujących i zaciętych pojedynkach na trzecim miejscu podium uplasowała się Lena Maruszak. Wygraną walkę odnotował Franciszek Lula, który niestety w kolejnym starciu uległ bardziej doświadczonemu rywalowi. Aleksander Świercz pomimo ambitnej postawy przegrał pierwszy pojedynek na punkty. W niedzielę mieli wystartować kadeci,  lecz ze względu na zły stan techniczny obiektu turniej przerwano.
Zgorzelecki klub taekwondo olimpijskiego reprezentowali kadeci Daniel Mróz, Michał Sikora oraz młodzicy Lena Maruszak, Aleksander Świercz i Franciszek Lula. W turnieju, który zorganizowano w ostatni weekend listopada wystartowało blisko 600 zawodników z 53 klubów z zagranicy oraz kraju.
Jestem zadowolony z postawy zawodników klubu. – skomentował szkoleniowiec Wojciech Pawłowski. Wygrane walki oraz ambitna postawa pozwolą zdobyć doświadczenie, które zaowocuje w przyszłych startach. Chciałbym podziękować sponsorom Gminie Miejskiej Zgorzelec, MegaSerwis Sp. z o.o oraz PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S. A. dzięki którym sportowcy UKS Warrior wystartowali w silnie obsadzonym turnieju Olsztyn Cup.